14 October 2022

Meble klon amerykański — miodowy odcień Stradivariusa

Kategorie: Style meblarskie, Wystrój wnętrz i meble

Urządzając swoje wymarzone wnętrze, z namaszczeniem dobieramy każdy szczegół. Zależy nam na tym, aby wszystkie elementy idealnie do siebie pasowały, tworząc harmonijną całość. Ważny jest więc nie tylko ogólny klimat nowego domu czy mieszkania, ale również meble oraz dodatki dekoracyjne. Liczy się każdy, nawet najdrobniejszy, detal. Wybierając poszczególne rozwiązania, dobrze jest zwrócić uwagę także na wybarwienie drewna, ponieważ będzie ono wpływać na charakter przestrzeni. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się meble klon amerykański. To nie tylko stylowy dodatek wyposażenia, ale jednocześnie idealny sposób na ożywienie naszych czterech kątów.

Klon amerykański — drewno z potencjałem

Bez względu na to, czy wybieramy produkty ze sklepu meblowego, czy zlecamy pracę stolarzowi, do wyboru mamy ogrom możliwości. Możemy zdecydować się nie tylko na rodzaj drewna, ale także na sposób jego wykończenia, a nawet wybarwienia. Taka szeroka paleta rozwiązań stawia nas w dość trudnej sytuacji. Jak się bowiem nie pogubić i wybrać mądrze? Nie da się przecież zaprzeczyć, że drewniane meble mają duszę i wyjątkowy charakter. Wymagają jednak jednocześnie specjalnego traktowania, aby zachowały swoją doskonałą formę na długie lata.

Wybierając opcję dla siebie, możemy zdać się na specjalistów. Przed dokonaniem zakupu dobrze jest zasięgnąć opinii stolarza, który pomoże nam dobrać odpowiednie dla nas i naszych potrzeb rozwiązanie. Właściwym pomysłem może być również śledzenie najnowszych trendów, które pozwolą nam odkryć świeże i nieznane dotąd warianty. Wśród nich znajdziemy między innymi drewno klonu amerykańskiego. Jest to surowiec o szerokich właściwościach i ogromnych walorach aranżacyjnych.

Meble klon amerykański — sposób na wspaniałe wnętrze!

Drzewo to, zgodnie ze swoją nazwą, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Rośnie najczęściej w lasach z przewagą drzew liściastych. Zamiennie określa się go także klonem czerwonym lub miękkim, choć należy mieć świadomość, że nazwy te nie oddają w pełni faktycznych cech tego surowca. W rzeczywistości jest to materiał dość trwały i odporny na użytkowanie, co czyni go idealnym drewnem do tworzenia mebli oraz innych dodatków wykończeniowych. Na uwagę zasługują nie tylko jego właściwości, ale również szerokie spektrum wykorzystania. Warto zauważyć, że drewno to pięknie się prezentuje, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako element wyposażenia. Będzie ono nie tylko funkcjonalne, ale jednocześnie stylowe. Klon amerykański może być jedyną w swoim rodzaju dekoracją wnętrza.

Meble klon amerykański — właściwości

Znawcom tematu z pewnością nie trzeba przedstawiać klonu amerykańskiego. Na uwagę zasługuje już jego bardzo charakterystyczna barwa. Odcień ten jest bardzo jasny, zwykle beżowo-biały, czasem wpadający w miodowy. Wykorzystany we wnętrzach nadaje im pozytywny i pogodny charakter.

Drewno to może być różnie wybarwione, w zależności od tego, gdzie został pozyskany surowiec. Niekiedy twardziel drzewa uzyskuje wyrazisty odcień czerwieni. Ma ono ponadto zwartą i dość gładką strukturę. Klon amerykański należy do materiałów o dość dużej twardości. Dzięki temu może mieć liczne zastosowania w meblarstwie oraz w szeroko rozumianej branży wykończeniowej. Surowiec ten uważa się za wytrzymały i odporny nawet na intensywne użytkowanie. Warto zapoznać się z możliwościami tego gatunku, aby móc dopasować go do swoich potrzeb.

Gatunek ten jest dość łatwo dostępny nawet w krajach europejskich. Wynika to z faktu, że pozyskuje się go stosunkowo prosto. Można także zaobserwować jego szybki przyrost w naturalnych warunkach. W tartakach znajdziemy go głównie w formie tarcicy, a rzadziej jako fornir. Dokonując wyboru, dobrze jest jednak przyjrzeć się wcześniej wybarwieniu surowca. Ma to duże znaczenie, ponieważ zwyczajowo nie selekcjonuje się tego surowca pod względem odcienia. Każdy element może mieć więc nieco inny kolor.

O klonie amerykańskim warto również wiedzieć, że jest to materiał wytrzymały, ale posiada jednocześnie odpowiednią giętkość. Dzięki temu można go dość łatwo zginać i nadawać mu pożądany kształt. Posiada ponadto wysoką klasę ścieralności i przewodnictwa. Jest także odporny na wstrząsy. Te cechy czynią klon amerykański bardzo pożądanym i atrakcyjnym materiałem, który można wykorzystać na różne sposoby.

Zastosowanie klonu amerykańskiego

Dzięki swoim właściwościom oraz wysokiej trwałości drewno klonu amerykańskiego ma szerokie zastosowanie. Można z niego wykonać zarówno różnego rodzaju elementy wykończeniowe, takie jak listwy przypodłogowe, drzwi, schody czy balustrady. Rzadziej wykorzystuje się ten surowiec do tworzenia blatów roboczych czy podłóg. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest jednak meblarstwo. To tutaj znajdziemy największą ilość wyrobów z tego gatunku drewna.

Z klonu amerykańskiego mogą powstać zarówno szafa brązowa, stolik kawowy brązowy, jak i regał na książki brązowy czy stolik nocny brązowy. Warto pamiętać, że materiał ten ma atrakcyjne właściwości, a przy tym także liczne walory stylizacyjne. Drewno to ma bowiem ciekawe wybarwienie, dzięki czemu idealnie wpisze się w klimat i charakter naszego wnętrza.

Meble klon amerykański — aranżacje

Klon amerykański ma szerokie zastosowanie w meblarstwie i w branży wykończeniowej. Dzięki niemu możemy z powodzeniem urządzić swoje cztery kąty, od podłóg, aż po najdrobniejsze elementy dekoracyjne. Ten gatunek drewna wyróżnia przede wszystkim subtelny, ale i pełen uroku wygląd. Można go wykorzystać zarówno we wnętrzach o klasycznym klimacie, jak i w przestrzeniach nowoczesnych. Dobrze sprawdzi się między innymi w stylistyce scandi albo boho. Jasny odcień tego materiału ma ogromny potencjał, dzięki czemu możemy go wykorzystać na wiele sposobów. Możemy być jednak pewni, że barwa ta z pewnością doda naszym domom niezwykłej wyrazistości.

Last update: 15 October 2022